Selamlar,

Geçenlerde SQL Server Management Studio kurulu olmayan bir pc'de acilen bir stored procedure yüzünden oluşan hatayı düzeltmem gerekti.

Çözüme giden yolda "acaba var mıdır böyle birşey?" sorusunu sorup, kısa bir google sorgulaması sonunda "vaayy. gerçekten varmış. süpermiş!" dedirten; süper, minik, can mı can bir kod(çuk) not ediyorum, sizlere ve kendime...

EXEC sp_helptext N'DatabaseName.dbo.SpName';

Efendim napçaz biz bunu diyenlere: Bunu copy paste yapıp db ve sp adını değiştirip execute ederseniz, ilgili sp'nin create sorgusu karşılayacaktır sizi.

Eeee, ben sp'ye sağ tıklar "Script Stor. Procedure as..." den bunu yapardım zaten diyenlere: Onu her zaman yapamazsınız işte. There is NO Management Studio..

Sende MsSql kurulu değilken bu sorguyu nasıl execute edersin diyenlere: Connection String ve Sorguyu ekrandan alıp execute ettiğim bir web arayüzüm var demek ki. Demek ki istediğim yerden istediğim sorguyu çalıştırabileceğim bir şey yapmışım kendime zamanında :)

Bugün kendimi kimse soru sormadan cevap vermeye programladığım bir günse demek ki.. :) Zaten de işimiz programlamaksa demek ki...